Тикет на денот (недела, 23.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес започнува третото коло од ЕУРО 2024, а покрај тие натпревари ќе се игра и во некои другите лиги во Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Швајцарија – Германија – ГГ @ 1.73 во Mozzart

Швајцарија во ова издание ги видовме како квалитетна селекција. Во првото коло ја надиграа Унгарија и победија без поголеми проблеми, додека во втората рунда запишаа реми против Шкотска, па на тој начин се на добар пат за да обезбедат пласман во нокаут фазата. Германците пак ја решија дилемата и веќе се во нокаут фазата, но прашање е дали ќе завршат на првата или втората позиција во својата група. Ние на овој дуел очекуваме ефикасност и веруваме дека голови ќе има на двете страни. Коефициентот за ГГ  во Mozzart изнесува 1.73.

Еспањол – Реал Овиедо – 1 @ 1.91 во 22Bet

Еспањол стигна до финалето од доигрување во Сегунда и сега се на чекор до пласман во шпанската Примера лига. Во првиот финален натпревар против Овиедо запишаа минимален пораз од 1-0, но тоа не значи дека немаат шанси да го неутрализираат и да се изборат за елитата. Овиедо пак ги видовме во вистинско светло и како што кажавме на овој дуел влегуваат со предност од еден гол. Сепак ние веруваме дека домаќините се поквалитетен тим и дека ќе успеат да победат на овој натпревар. Ние типуваме 1 со квота 1.91 во 22Bet.

Варберг – Гефле – ГГ @ 1.75 во Bet365

После катастрофалниот старт на сезоната, конечно Варберг влезе во добра серија и во моментов немаат пораз на последните четири натпревари, поточно во тој временски период остварија две победи и две реми, па сега може да кажеме дека на овој дуел влегуваат со одлично расположение. Гефле од друга страна врза два последователни порази и се наоѓа на втората половина на табелата, а амбициите на овој тим се насочени само кон навремен опстанок и ништо повеќе. Ние овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар, па типуваме ГГ со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.78

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk