Тикет на денот (недела, 28.05.2023)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Денес ќе стави крај на уште неколку лиги, па во иднина понудата ќе биде намалена. Се надеваме дека денешниот ден ќе го искористиме и ќе направиме вистинска добитна комбинација.

Евертон – Бормут – 1/1 @ 2.20 во Mozzart

Евертон е во одлична позиција за да обезбеди опстанок. Иако во моментов не се сигурни, сепак се за зависи од нив и се што треба да направат е да победат на овој натпревар. За противник го имаат тимот на Бормут кој веќе обезбеди опстанок и нема апсолутно никакви грижи во ова последно коло. Ние очекуваме Евертон да не се коцка и да притиснат уште од првата минута, а искрено имаат и квалитет за да го остварат тоа. Ние сметаме дека ќе победат уште во првото полувреме од натпреварот, па затоа се одлучивме да типуваме 1/1 со квота 2.20 во Mozzart.

Јувентус – Милан – ГГ @ 1.91 во 22Bet

Јувентус повторно е во лоша ситуација и тоа поради одземањето на 10-те бода, па во моментов паднаа под позициите кои водат во Европа. За работите да бидат уште полоши, во минатото коло запишаа нов неочекуван пораз и тоа од тимот на Емполи кој е на втората половина на табелата. Милан од друга страна само со оваа одлука можеше да игра во ЛШ, па им дојде како добредојдена и сега имаат реални шанси за пласман во најелитното европско натпреварување. Очекуваме неизвесен натпревар и предвидуваме најмалку по еден гол на двете страни. Коефициентот за ГГ во 22Bet изнесува 1.91.

Сандхаузен – Хамбургер – 2&2+ @ 1.52 во 20Bet

Сандхаузен официјално се елиминирани од Цвајт, па сега ќе мора да се натпреваруваат во третата германска лига. Врзаа три последователни порази во последните три кола и со тоа всушност сами си го „потпишаа билетот“ за понизок ранг. Од друга страна екипата на Хамбургер им се уште шанси за директен пласман во Бундеслигата, но за да се случи тоа ќе треба да се надеваат на кикс на Хајденхејм кој во моментов го има второто место. Веруваме дека тимот од северот на Германија ќе си ја заврши својата работа на овој дуел и ќе победи. Очекуваме 2&2+ со квота 1.52 во 20Bet.

Алмерија – Ваљадолид – ГГ @ 1.66 во Bet365

Алмерија запиша нов пораз во минатиот натпревар и тоа беше до некаде очекувано бидејќи се натпреваруваа со Сосиедад, па сега повторно опстанокот им е доведен во прашање и до крајот ќе мора да соберат уште некој бод. Ваљадолид во последното вонредно коло го изиграа можеби најважниот и најдобриот натпревар за оваа сезона. Тие успеаа да го победат новиот шампион, тимот на Барса и да земат важни три бода од тој натпревар, па благодарение на тие три бода ги максимизираа шансите за опстанок во Ла Лига за следната сезона. Ние овде очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ со квота 1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet36510.60

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk