Тикет на денот (понеделник, 08.03.2021)

После буурниот викенд пред нас е нашто помирен ден. Понудата е слаба, но нема препреки за да се состави тикетот за денес.

Вест Хем – Лидс – 1&3+ @ 2.76 во 1xBet

На Вест Хем им се укажува голема шанса за да се зацврстат во врвот на табелата и во финишот на првенството да стигнат до пласман во ЛШ или евентуално во Лига Европа. Вест Хем игра одлично под водство на тренерот Мојес и се во фантастична серија резултати која ги доведе на четвртото место во еден момент. Лидс во Премиер лига се врати после две децении, но по игрите како и никогаш да не бил елиминиран. Сега се на средината на табелата еднакво оддалечени од врвот. Овде очекуваме победа за Вест Хем и голови, а коефициентот за 1&3+ во 1xBet изнесува 2.76.

Ница – Монако – 2 @ 2.02 во Bet365

Во 1/16 финалето од францускиот Куп се сретнуваат две екипи од Лига 1. Натпреварот би требало да биде изигран порано, но поради обврските на Ница во Лига Европа беше одложен. Ница во првенството забележа две последователни победи и така ја прекина серијата од три порази. Славеа против Рен и Ним два пати со 2-1 и тоа ги доведе на 11-то место. Монако се обидува да избори пласман во ЛШ и беа во одлична серија резултати, а го победија и шампионот ПСЖ и тоа на Паркот на Принцовите. Како и да е, овде очекуваме Монако да победи и типуваме 2 со квота 2.20 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.57