Тикет на денот (понеделник, 29.05.2023)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Денес имаме одлучна понуда и за тоа може да им се заблагодариме на Норважаните, Данците, Швајцарците и Швеѓаните. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Бронби – Нордсјеланд – 2 @ 1.98 во Mozzart

Пред почетокот на овој натпревар би требало да биде познат исходот на дуелот помеѓу Виборг и Копенахген, а од нив ќе завриси и мотивацијата на екипата на Нордсјеланд која заостанува само еден бод зад актуелниот шампиони. Ако Копенхаген не победи во Виборг, екипата од Фарум со победа над Бронби би го презеле врвот на табелата на само едно коло пред крајот. Домаќините ќе завршат на 5-то или 6-то место, но тоа е сеедно бидејќи не води во Европа. Наш предлог за овој натпревар е 2 со одлична квота од 1.98 во Mozzart.

Луцерн – Сервет – 2 @ 2.40 во 22Bet

Во последното коло од швајцарската Супер лига, Сервет игра за пласман во квалификациите за ЛШ. Доколку тимот од Женева слави во Луцерн ќе го добие второто место и заедно со шампионот Јанг Бојс ќе играат во квалификациите за елитното натпреварување. Малку кој веруваше во толку добра сезона за овој тим. Што се однесува до Луцерн, тие ќе останат не 4-то место без разлика како ќе заврши овој натпревар и ќе играат во квалификациите за конференциската лига. Ние овде сметаме дека гостите ќе земат три бода и типуваме 2 со квота 2.40 во 22Bet.

Бран – Розенборг – 1&2+ @ 1.65 во Bet365

Двете норвешки најјаки лиги играат комплетно коло денес. Елитниот ранг стигна до 8-то коло, а третопласираниот тим на Бран го дочекува некогашниот шампион во оваа земја, екипата на Розенборг. Бран после една сезона во втората лига, без поголеми проблеми се врати во елитата и започна доста сериозно. Собраа 14 бода од осум натпревари и имаат исто колку и второпласираниот Викинг, а засега недоприлив е тимот на Бодо Глимт. Розенборг не започна добро ниту оваа сезона, и сите показатели се насочени кон тоа дека ќе останат во сенка на другите екипи. Овде очекуваме домаќините да победат и да постигнат најмалку 2 погодоци. Коефициентот за 1&2+ изнесува 1.65 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.84

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk