Тикет на денот (сабота, 01.12.2022)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Почетокот на декември ќе го обележи финишот на Мундијалот во Катар, а вистинските борби следуваат во нокаут фазата. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Канада – Мароко – 2 @ 2.14 во Mozzart

Мароко има фантастична прилика за да стигне до нокаут фазата која не смеат да ја испуштат. Два тешки испити против втората и третата репрезентација од претходниот Мундијал положија со одлиќен успех и сега би требало да им остане полесниот дел од работата. Мароко ремизираше против Хрватска и победи против Белгија. Во тие два натпревари не примија гол, а ако мрежата им остане празна против Канада, по прв пат ќе успеат да стигнат до нокаут фазата. Канада против Белгија се покажа во добр светло, додека против Хрватска потфрлија. Ако ништо друго против Хрватите го постигнаа првиот гол на Мундијалот. Како и да е, овде очекуваме победа на Мароко и типуваме 2 со квота 2.14 во Mozzart.

Замалек – Ал Масри – 1 @ 1.90 во Bet365

Додека најдобрите селекции од Африка играат на Мундијалот во Катар, во Египет започна новиот шампионат каде што титулата ќе ја брани екипата на Замалек. Египет не успеа да стигне на СП бидејќи во бараж ги запре селекцијата на Сенегал. Новото првенство во Египет започна во вториот дел од октомври, а имаа мала пауза во текот на ноември. Гостите претходниот шампионат го заврпија на 13-то место, а во првите три кола запишаа победа, реми и проаз. Во купот не успеаа да го изненадат шампионот, но пружија жесток отпор. Замалек е со две победи и едно реми, па се наоѓаат на горните позиции на табелата, а мора да признаеме дека повторно имаат амбиции за првото место. Наш предлог за овој дуел е 1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.06

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk