Тикет на денот (сабота, 03.06.2023)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Овој викенд е еден од последните со фантастична понуда бидејќи ќе финишираат француската, шпанската и италијанската лига, па ќе ни следува пауза се додека не започнат квалификациите за Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брест – Рен – 2 @ 1.65 во Mozzart

Брест влезе во фантастична серија во последно време, а најдобар показател за тоа ни се резултати од последните пет натпревар каде што овој тим запиша четири победи и еден пораз, но тоа придонесе за да имаат мирен опстанок. За противник го имаат тимот на Рен кој е на чекор до пласман за квалификацитие на конференциската лига и за нив би било вистински успех ако останат тука до самиот крај. Мотивот кај гостите е огромен, па очекуваме да ги земат трите бода на овој натпревар. Наш предлог тип е 2 со квота 1.65 во Mozzart.

Емполи – Лацио – ГГ @ 1.62 во 22Bet

Емполи игра доста непредвидливо и тоа најмногу се докажа во претпоследното коло кога го надиграа тимот на Јувентус со резултат од 4-1, а потоа ремизираа против Верона. Емполи ја исполни својата примарна цел, а тоа беше да обезбедат навремен опстанок, па овој пат сезоната ќе ја завршат најверојатно на 14-та позиција. Лацио од друга страна избори пласман во ЛШ и мора да признаеме дека ги видовме во фантастично издание целата сезона, па сега спокојно ќе можат да заминат на одмор. Ефикасноста на овој дуел не би требало да изостане, па очекуваме најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ изнесува 1.62 во 22Bet.

Илвес – Лахти – 1 @ 1.80 во 20Bet

Илвес започна премногу променливо во оваа сезона и во изминатите 8 натпревари запишаа 3 победи, 2 реми и 3 порази, па се наоѓаат на срединта на табелата во финската Веикаслига. Во гости овој пат им доаѓа тимот на Лахти кој има само една победа во седум изиграни натпревар, па може да кажеме дека на овој дуел влегуваат со прилично лошо расположение. Очекуваме домаќините да ја искористат лошата форма на Лахти и да победат без поголеми проблеми на овој натпревар. Наш предлог тип е 1 со квота 1.80 во 20Bet.

Манчестер Сити – Манчестер Јунајтед – ГГ @ 1.75 во Bet365

Последниот дуел на денешниот тикет ни доаѓа од финалето на англискиот ФА куп каде што на Вембли ќе се сретнат екипите на Манчестер Сити и Манчестер Јунајтед. Граѓаните се во игра за тројна круна, поточно веќе освоија трофеј во Премиер лигата, се борат за ФА купот, а исто така следната недела ќе се борат за европска титула. Може да кажеме дека Сити го игра можеби и најдобриот фудбал во светот, па оправдано се наоѓаат овде каде што се. Манчестер Јунајтед пак во Премиер лигата заврши на 3-та позиција и со тоа обезбеди пласман во ЛШ за следната сезона. Како и да е, мотивот на овој натпревар е огромен, па очекуваме ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ изнесува 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3658.42

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk