Тикет на денот (сабота, 06.08.2022)


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Веќе започнуваат топ лигите во Европа, па понудата од наредното лето скоро секој викенд ќе биде фантастична. За денес одлучивме да избереме супер дабл и да ви го претставиме во форма на тикет на денот.

Истра – Осијек – 2/2 @ 2.67 во Mozzart

Тимот на Истра е единствениот тим во Хрватска што има 100% негативен учинок во новата сезона. Тие од три изиграни натпревари запишаа исто толку и порази, па јасно е дека се наоѓаат на последното место на табелата. Осијек од друга страна запиша една победа, едно реми и еден пораз, па собраа вкупно четири бода и се оддалечија од лидерската позиција. Ние овде очекуваме Осијек да доминира и предлагаме 2/2 со квота 2.67 во Mozzart.

Барнли – Лутон – 1 @ 1.75 во Bet365

Барнли уште во првото коло покажа дека сака да се врати во најелитниот ранг од англискиот фудбал – Премиер лига. Тие изиграа на гостински терен против Хадерсфилд и запишаа минимална победа, па успеаа да ги земат трите бода. Лутон од друга страна започна во новата сезона со реми. Иако беа фаворити на тој натпревар не успеаа да ја оправдаат таа улога, а веруваме дека не можат да очекуваат лесна победа и на овој натпревар. Поради домашниот терен ние сме на страната на Барнли и типуваме 1 со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.67

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk