Тикет на денот (сабота, 15.06.2024)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Денес веќе имаме натпревари од Европското првенство во Германија, а покрај тие дуели ќе се игра и во некои други земји од светот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Италија – Албанија – 1/1 @ 2.10 во Mozzart

Италијанците се големи фаворити на овој турнир и влегуваат со големи амбиции за да остварат некаков успех, но големо е прашањето колку ќе се случи тоа бидејќи конкуренцијата е огромна. Во првиот натпревар ќе се сретнат со Албанија и искрено не очекуваме да имаат поголеми проблеми. Албанците пак изиграа два контролни натпревари во месец јуни и запишаа две победи, но искрено немаа некои сериозни противници. На овој натпревар, Италија очекуваме да доминира и да запише лесна победа. Наш предлог е 1/1 со квота 2.10 во Mozzart.

Талина Калев – Паиде – 2 @ 1.51 во 22Bet

Талина Калев се наоѓа на средината на табелата, но има и два натпревари изиграно повеќе за разлика од своите конкуренти и тој факт не им дава некоја посебна предност. Паиде од друга страна ја има 4-та позиција со 25 бода, а да не беше серијата од три последователни порази, овој тим ќе стигнеше до третото место и ќе беа во конкуренција за пласман во квалификациите за Европа. Ние овде очекуваме гостите да победат без поголеми проблеми и типуваме 2 со квота 1.51 во 22Bet.

Скевде – Дегерфорс – 2 @ 1.75 во Bet365

Екипата на Скевде игра доста променливо и затоа се наоѓаат на средината на табелата. Зад себе во 11 изиграни натпревари имаат 4 победи, 3 реми и 4 порази, па на бодовното салдо имаат 15 бода. Нивниот противник, екипата на Дегерфорс е на 2-та позиција со 19 бода и како што стојат работите може да предвидиме дека до крајот на сезоната ќе има голема борба за преселба во повисок ранг. Гостите се фаворити на овој натпревар и очекуваме да ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 2 со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.55


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk