Тикет на денот (сабота, 27.05.2023)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Некои од појаките лиги веќе влегуваат во завршница, а некои ќе влезат веќе од следната седмица. Како и да е, понудата за денес е фантастична и веруваме дека правилно ќе ја искористиме.

Лил – Нант – 1 @ 1.48 во Mozzart

Лил е еден од тимовите кои се борат за Европа за следната сезона. Во моментов се на 5-та позиција и веруваме дека ќе дадат се од себе за да стигнат до четвртото место кое води во Лига Европа, а овој пат за противник го имаат тимот на Нант. Гостите се дел од опасната зона, а зад себе имаат катастрофални резултати, па слободно може да констатираме дека овој натпревар го дочекуваат со лошо расположение. Ако судиме според квалитетот, домаќините се далеку поквалитетен тим и веруваме дека ќе ги земат трите бода на овој натпревар. Наш предлог е 1 со квота 1.48 во Mozzart.

Дортмунд – Мајнц – 1/1 @ 1.57 во 22Bet

Екипата на Дортмунд има ексклузивна можност да биде новиот шампион на Германија. Тие во последното коло го искористија киксот на Баерн Минхен и ја презедоа лидерската позиција, а се што треба да направат во ова последно коло е да го победат тимот на Мајнц. Гостите немаат никаков мотив на овој натпревар бидејќи се на 9-то место и се далеку од Европа, а воедно имаат осигурано и опстанок за следната сезона. Милионерите ги делат само 90 минути од титулата, па сметаме дека ќе се обидат да ја завршат работата во првото полувреме. Наш предлог тип е 1/1 со квота 1.57 во 22Bet.

Интер – Аталанта – ГГ3+ @ 2.05 во 20Bet

Откако беа одземени бодовите на Јувентус, Интер повторно дојде на 3-та позиција и само малку им фали за да бидат 100% сигурни во пласман во ЛШ за следната сезона. Исто така, мора да нагласиме дека овој тим има големи грижи околу финалето во ЛШ каде што за краток период ќе се обидат да станат европски прваци. Аталанта исто така доби подобра позиција во Италија и во најмала рака очекуваме да се пласираат во Лига Европа. Овие два тима знаат да изиграат отворено, па веруваме дека головите не би требало да изостанат. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.05 во 20Bet.

Порто – Гимараеш – 1/1 @ 1.62 во Bet365

Во португалската лига се игра последното коло за оваа сезона, а според моменталната ситуација, Бенфика е со најголема предност за освојување на титулата бидејќи се наоѓаат на првото место и два бода предност во однос на Порто. Ако евентуално Бенфика направи кикс што е тешко веројатно, а Порто победи победи, тогаш тие ќе бидат шампиони во оваа земја. За противник го имаат тимот на Гимараеш кој се пласира во конференциската лига, па нема потреба да притиска на овој натпревар. Сепак ние сметаме дека домаќините лесно ќе си ја завршат својата работа и ќе очекуваат кикс на нивниот ривал Бенфика. Наш предлог е 1/1 со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.72

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk