Тикет на денот (среда, 04.10.2023)


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Вечер на програмата ги имаме натпреварите од вториот дел на најелитното фудбалско натпреварување – Лига на шампиони, но и натпревари од послабите лиги ширум Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Порто – Барселона – 2 @ 1.90 во Mozzart

Во второто коло од групата Х, екипата на Порто, на домашен терен ќе го дочека тимот на Барса. Двете екипи на стартот на групната фаза освоија по три бода и се на делба на првата позиција на табелата. Порто беше поуспешен од Шахтјор, додека Барса демонстрираше сила на дуелот против Антверпен. Каталонците играат доста солидно, а имаат и поквалитетен тим, па искрено смтаме дека ќе го надиграат тимот на Порто на овој дуел. Наш предлог е 2 со квота 1.90 во Mozzart.

Селтик – Лацио – ГГ @ 1.65 во 22Bet

Селтик беше поразен во првото коло од ЛШ и тоа во Ротердам, бидејќи после два црвени картони примија два кола од екипата на Феенорд. Спротивно од тоа, во домашното првенство, пак се одлични и ја имаат лидерската позиција со +7 бода во однос на најголемиот ривал, екипата на Ренџерс. Лацио од друга страна игра доста променливо и несигурно. Започнаа со бод во новиот циклус од ЛШ и тоа го освоија со гол во последните минути од натпреварот против Атлетико Мадрид. Како најсигурно овде типуваме ГГ со квота 1.65 во 22Bet.

Лестер – Престон – ГГ3+ @ 2.30 во Bet365

Во англиската втора лига имаме натпревар помеѓу две екипи кои до самиот крај ќе се борат за директен влез во Премиер лига. Лестер игра фантастично и засега запишаа само еден првенствен пораз, додека осум пати триумфираа и немаат ниту едно реми. Јасна е целта на овој тим и тие сакаат повраток во елитата. Престон од друга страна е најголемото изненадување во досегашниот тек на првенството и до неодамна беа лидери на табелата, но поразот и ремито во последните две кола ги преселија на позицијата број три. Овде ефикасноста не би требало да изостане, а ние типуваме ГГ3+ со квота 2.30 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.21

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk