Тикет на денот (среда, 08.05.2024)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Понудата пред нас не е кој знае колку добра, но сепак тоа не значи дека ќе ве оставиме без тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Реал Мадрид – Баерн – 1Х&2+ @ 1.47 во Mozzart

Уште овој натпревар и ќе дознаеме кој ќе игра во финалето од Лигата на шампиони и кој ќе биде противник на екипата на Дортмунд. Реал Мадрид може да кажеме дека се трансформира кога е во прашање ова натпреварување и никогаш не треба да ги отпишеме бидејќи имаат огромни амбиции за европската титула. Баерн Минхен пак гледа надеж за титула само во ова натпреварување, а искрено има и квалитет за да го оствари тоа. Сепак, ние очекуваме Реал Мадрид да останат непоразени на натпревар со најмалку два погодоци. Наш предлог е 1Х&2+ со квота 1.47 во Mozzart.

Напредак – Партизан – 2&2+ @ 1.65 во 22Bet

Партизан има пет врзани порази зад себе од кои четири во првенството и еден во полуфиналето од купот. Не паметиме толку лоша серија за овој тим, а пред само два месеци работите изгледаа многу идеални. Тогаш црно-белите изборија реми против Звезда и останаа на првото мест, а се пласираа и во ½ финалето од купот. Напредак пак е исто така во лоша форма и се наоѓа на 8-та позиција на табелата и нема победа на последните пет натпревари. Според сите параметри, екипата на Партизан е фаворит, а ние типуваме 2&2+ со квота 1.65 во 22Bet.

Питерборо – Оксфорд – 1 @ 2.15 во Bet365

Тимот на Оксфорд изигра одлично во последната третина од сезоната во англиската лига 1 и сосема заслужено се најдоа на место кое води во плеј оф. Не успеаја да стигнат до првите две места, па преку доигрувањето ќе се обидат да стигнат во повисоко ниво од англискиот фудбал. Домаќините пак на овој натпревар влегуваат со релативно лошо расположение и на последните три натпревари запишаа три неуспеси, поточно два порази и едно реми. Сепак поради домашниот терен тие се фаворити, па очекуваме и да ја оправдаат таа улога. Наш предлог е 1 со квота 2.15 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.21


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk