Тикет на денот (среда, 10.07.2024)


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Покрај второто полуфинале од ЕУРО и Копа Америка вечер ќе имаме можност да ги погледнеме и преостанатите натпревари од квалификациите за ЛШ. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Холандија – Англија – 1Х&2+ @ 2.55 во Mozzart

Вториот финалист од ЕП ќе ни го даде дуелот помеѓу Холандија и Англија. Гледајќи по тоа што прикажаа и едните и другите досега, делува дека поголеми шанси би имале Холанѓаните. Тие имаа проблеми во групата, но во нокаут фазата ги видовме во одлични изданија каде што победија против Романија и  Турција. Англичаните пак со најголемо искушение се сретнаа во 1/8 финалето против Словачка каде што ремизираа во последните секунди од натпреварот и потоа победија на продолжение. Овде искрено ние очекуваме Холандија да не бидат поразени во регуларните 90 минути и типуваме 1Х&2+ со квота 2.55 во Mozzart.

Ордабаси – Петрокуб – 1 @ 1.65 во 22Bet

Петрокуб е освојувач на двојната круна во Молдавија и тоа им се први трофеи после 30-тина години постоење. Во минатата сезона беа успешни во европските квалификации и елиминираа два претставници, но на крај беа запрени од Фехервар. Оваа сезона имаат амбиции да стигнат барем еден чекор повеќе. Ордабаси е сепак нешто поквалитетен тим и пред се доаѓа од појака лига, а во претходната сезона беа прваци на оваа земја и ја оставија Астана со 5 бода разлика. Ние на овој дуел предност даваме на домаќините и типуваме 1 со квота 1.65 во 22Bet.

Борац Бања Лука – Егнатија – 1 @ 1.70 во Bet365

Екипата од Бања Лука има големи амбиции за Европа оваа сезона. Тие беа прваци на БиХ и ги видовме во одлични изданија за време на првенството. Сега во гости им доаѓа првакот на Албанија, тимот на Егнатија кој до титула стигна со триумф во плеј оф, па на тој начин со минимална победа славеа против Партизани. Поради домашниот терен и моменталната ситуација ние сметаме дека Борац е многу поблиску до победа на овој натпревар, па типуваме 1 со квота 1.70 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.15


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk