Тикет на денот (среда, 22.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес ќе го дознаеме победникот во Лига Европа за оваа сезона. Покрај тој натпревар ќе се игра и во некои национални купови. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аталанта – Леверкузен – ГГ3+ @ 2.35 во Mozzart

За двете екипи може да се каже дека имаат фантастична сезона и дека ги надминаа сите очекувања. Учинокот на Баер Леверкузен е надреален и тие станаа шампиони во Германија, а сега се на чекор и од освојувањето на Лига Европа. Аталанта пак сосема заслужено се најде во финалето од ова натпреварување бидејќи изиграа одлично и елиминираа многу појаки појаки противници како Ливерпул итн. Мотивот на овој натпревар е огромен, а ние очекуваме ефикасен дуел и типуваме ГГ3+ со квота 2.35 во Mozzart.

Ден Хаг – Ексцелзиор – 2 @ 2.80 во 22Bet

Во другото ½ финале од плеј оф за пласманот во холандската Ередивизија се сретнуваат екипите на Ден Хаг и Ексцелзиор. Гостите го зазедоа 16-то место во елитниот ранг и мораат својот статус на прволигаш да го потврдат преку доигрувањето со тимовите кои во втората лига зазедоја позиција од 3-8. Ден Хаг беа на 5-то место и имаа 12 бода помалку од екипата која директно се пласираше. Ексцелзиор дури сега се приклучува во доигрувањето и тие во неделата имаа прилика со еден бод да стигнат до сигурен опстанок, но градскиот ривал Фејнорд не им го дозволи тоа. Наш предлог е 2 со квота 2.80 во 22Bet.

Илвес – Интер Турку – 1 @ 1.90 во Bet365

Финскиот шампионат дури сега започнува да се игра со „полна пареа“, а според резултатите од првите осум кола делува дека ова ќе биде интересно и дека ќе имаме голема борба низ целата сезона. За титула во претходната година се бореа Хелсинки и КуПС, а пехарот припадна на ХЈК бидејќи имаше минимална предност. Илвес е во серија од четири последователни победи и тоа после почетокот на првенството кога во првите три кола имаа само еден бод на контото. Гостите пак се на 10-то место со само 5 бода од 7 изиграни натпревари. Ние овде очекуваме 1 со квота 1.90 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet36512.50


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk