Тикет на денот (среда, 26.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Вечерва ставаме крај на првата фаза од ЕП и после дводневната пауза започнуваат натпреварите од нокаут фазата. Ова е нашиот предлог супер дабл за денес.

Словачка – Романија – Х&0-2 @ 3.00 во Mozzart

Најинтересен расплет не очекува во оваа група. Сите четири селекции имаат по три бода, а во најтешка ситуација е Украина која има најслаба гол разлика и единствено нив реми не им одговара за пролаз понатаму. Романците се во најдобра позиција и бод им е сосема доволен. Исто така бод им треба и на Словаците кои се пријатно изненадување, а тоа се докажа со победата над Белгија. Овде реми резултат сигурно ги носи двете репрезентации понатаму, па очекуваме Х&0-2 гола со квота 3.00 во Mozzart.

Екенас – Хелсинки – 2&2+ @ 1.63 во Bet365

Домаќините многу лошо започнаа во премиерната сезона во финската елита и сигурно примарната цел им е борбата за опстанок, а не купот. Сепак, стигнаа до 1/8 финале и би било голем резултат кога би го елиминирале актуелниот шампион од престолнината и би заминале во ¼ финале. Не е толку реално и покрај фактот дека Екенас направи сензација пред скоро два месеци кога одолеа на ХЈК. Гостите се на врвот на табелата, но со ист број бодови како и КуПС и ВПС. Овде ние предност даваме на Хелсинки и типуваме 2&2+ со квота 1.63 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.89

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk