Тикет на денот (среда, 30.08.2023)


Чекаме казна за Даку! (ја дочекавме) ↓↓↓


Денес нема голема понуда за обложување, а ние направивме одличен тикет за вас.

Бари – Цитадела – 1

Бари минатата сезона за влакно испушти промоција во Серија А, па оваа сезона сигурно е еден од фаворитите за пласман во елитата. Добро ја отвори сезоната, а домашниот терен ќе биде голема предност. Цитадела оваа сезона прво ќе мисли на опстанокот, но на почетокот на сезоната остави добар впечаток. Сепак, тешко ќе може да дојде до бодови на ова гостување, па нашиот предлог е Тип 1 со квота 2.20 во Mozzart.

ПСВ – Ренџерс -3+

Реванш дуел од квалификациите за ЛШ и шанса која ПСВ не смее да ја пропушти. На првиот меч видовме многу возбудувања и реми со четири голови. Домашниот терен ќе биде голема предност за ПСВ, кој е голем фаворит. Квалитетот е на страната на холандскиот тим, но Ренџерс сигурно нема лесно да се предаде. Очекуваме ефикасен меч, па нашиот предлог е 3+ со квота 1.60 во 22Bet.

Копенхаген – Раков – 1

Копенхаге уште во првиот меч славеше во Полска со 1:0, па данскиот шампион со едната нога веќе е во Лигата на шампиони. Меѓутоа, сигурно нема да остави се на случајност и ќе се обиде да дојде до победа пред своите навивачи, а квалитетот е на негова страна. Ова за Раков е голем успех, па ќе може да се задоволи со играње во Лига Европа, бидејќи ќе му биде потребно „чудо“ за нешто повеќе. Нашиот предлог е Тип 1  со квота 1.65 во 20Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.80

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk