Тикет на денот (вторник, 07.05.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во наредните два дена ќе дознаеме кој ќе игра во финалето на ЛШ. Вечер ПСЖ се сретнува со Борусија Дортмунд, а веќе среда, силата ќе ја мерат Реал Мадрид и Баерн Минхен. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Оснабрик – Шалке – 2&2+ @ 2.05 во Mozzart

Шансите за Оснабрик за следната сезона да играат во Цвајт се многу минимални. За тоа да се случи тие треба да ги добијат сите три натпревари, а Ханза и Вехен да не освојат повеќе од еден бод во преостанатите два натпревари. Тоа се математики кои никој не ги зема за сериозно, особено после трите врзани кола без победа за Оснабрик. Шалке пак е на сигурно, а проблем е тоа што се во големи финансиски проблеми после раскинувањето на договорот со Газпром. Сепак ние предност даваме на гостите и типуваме 2&2+ со квота 2.05 во Mozzart.

Бешикташ – Анкарагучу – 1&2+ @ 2.10 во 22Bet

Сезоната за Бешикташ ќе биде оценета после походот во турскиот Куп. Блиску се до пласман во финале и ако освојат трофеј ќе ја исполнат својата цел за пласман во Европа, но и ќе освојат еден пехар. Во Супер лигата се наоѓаат на 5-то место на три кола пред крајот на сезоната и немаат шанси за титула. Гостите се без победа на последните четири натпревари, поточно запишаа еден пораз и три реми на последните четири натпревар. Ние овде типуваме 1&2+ со квота 2.10 во 22Bet.

Болтон – Барнсли – 1&3+ @ 2.35 во Bet365

Болтон е скоро во финалето за плеј оф за пласман во англискиот Чемпионшип. Во првиот натпревар покажаа дека се подобри од Барнсли и славеа како гости со резултат 3-1. За Барнли остана малку надеж дека може да се надоместат двата гола минус во Болтон, но веруваме и дека се помирија со судбината. Гостите се без победа на последните шест натпревари во лигашкиот дел, а за тоа време само два пати ремизираа и четири пати беа поразени. Наш предлог е 1&3+ со квота 2.35 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet36510.12

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk