Тикет на денот (вторник, 08.06.2021)

Се играат последните контролни натпревари пред ЕП, па се надеваме дека правило ќе го искористиме овој период и ќе составиме добитен тикет.

Полска – Исланд – 1/1 @ 2.17 во 1xBet

Исландската фудбалска бајка е заврешна. После два последователни настапи на големите натпреварувања, ова Европско ќе го пропуштат. Една фантастична генерација, можеби и најдобра во историјата на оваа земја, полека слегува од сцената. Ќе треба време повторно да се појави нова, а до тогаш ќе одморат од големите натпреварувања. Послак од друга страна е желна за успех бидејќи самото учество на големите натпреварувања не им ја задоволува таа желба. Пољаците се фаворити на овој дуел и типуваме 1/1 со квота 2.17 во 1xBet.

Унгарија – Ирска – 0-1 @ 2.38 во Bet365

Унгарците повторно ќе одат на ЕП, а Ирците повторно ќе го пропуштат ова натпреварување. Селекцијата на Унгарија не успеа преку квалификациите да избори пласман, но сепак преку Лига Нации стигна до „тикетот“ за ЕП. Ирците нема лесно да стигнат ниту до Мундијалот иако сметаме дека веќе ги изгубија сите шанси за излез на светската сцена. Овде делува дека ќе гледаме еден мирен натпревар, без многу форсирање и искрено очекуваме мал број голови, па затоа предлагаме 0-1 гол со квота 2.38 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.16

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk