Тикет на денот (вторник, 11.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Квалификациите за Мундијалот во африканската и азиската конференција ќе биде во центарот на вниманието овој вторник. Европските репрезентации го завршуваат припремниот период за ЕУРО кој започнува во петок. Ова е нашиот предлог тикет.

Молдавија – Украина – 2&2+ @ 1.75 во Mozzart

Oва е веќе трет припремен натпревар на селекциите на Украина пред стартот на ЕУРО во Германија. Најпрво се сретнаа со Германија и изиграа реми бидејќи тој натпревар заврши без голови, а потоа беа поразени од Полска со резултат 3-1. Молдавија пак после лошите резултати запишаа две последователни победи во последните два натпревари. Најпрво запишаа триумф против Кајмански Острови, а потоа го победија и Кипар. Овде сепак сметаме дека Украина има предност, па типуваме 2&2+ со квота 1.75 во Mozzart.

Иран – Узбекистан – 1Х&0-2 @ 1.85 во 22Bet

Двете селекции веќе се изборија за продолжение на квалификациите во азиската зона. Иран и Узбекистан собраа по 13 бода од 5 натпревари, а во последното коло ќе се одлучи за тоа кој ќе заврши како прв во групата. Во конкуренција со нив се селекциите на Хонг Конг и Туркменистан, но тие нема што да бараат бидејќи засега имаат само по еден бод. Во првиот натпревар во Ташкент, Узбекистан и Иран изиграа 2-2 и покрај тоа што гостите во еден момент имаа предност од два гола. Како и да е, ние предност даваме на домаќините, поточно очекуваме да останат непоразени. Типуваме 1Х&0-2 гола со квота 1.85 во 22Bet.

Замбија – Танзанија – 1 @ 1.80 во Bet365

Од домаќините се очекуваше да нападнат пласман на Мундијалот, но како што сега стојат работите тоа ќе биде доста тешка мисија. На претходниот натпревар се сретнаа со Мароко, но за жал беа поразени со резултат 2-1, па сега имаат ист број бодови со Нигер и Танзанија. Гостите пак изиграа два натпревари во овие квалификации и зедоа три бода бидејќи запишаа една победа и еден пораз, па искрено во оваа група очекуваме неизвесност до самиот крај. Ние овде решивме да типуваме 1 со квота 1.80 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.83


Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk