Тикет на денот (вторник, 15.08.2023)


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Денес ќе биде баш возбудлив ден во квалификациите за ЛШ. Сите реванш натпревари од 3-то квалификациско коло се играат денес, бидејќи во среда е закажан супер купот на Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Макаби Хаифа – Слован – 1&2+ @ 1.85 во Mozzart

Се испотави точно тврдењето дека Израелците се подобар тим за разлика од Слован и успеаа да победат во Братислава. Секако дека конечниот победник не е решен, но јасно е дека фудбалерите на Макаби се на чекор од пласман во плеј оф квалификациите за ЛШ. Таму ќе ги дочека Јанг Бојс, тимот кој оваа сезона не игра ништо посебно, па шансите за Макаби се големи. Слован имаше гостување во домашното првенство и успешно го решија, но ја потрошија силата. Овде веруваме дека домаќините ќе успеат да победат и типуваме 1&2+ со квота 1.85 во Mozzart.

Спарта – Копенхаген – 0-2 @ 1.90 во 22Bet

Се знаеше дека овој пар ќе биде еден од најнеизвесните во оваа рунда. Прваците на Данска и Чешка изиграа тврд натпревар кој заврши без голови. Искрено не очекуваме ништо друго ниту во реваншот со оглед на фактот што голот во гости не носи никаква предност. Копенхаген на доста тежок натпревар славеше во петокот против Одензе, додека Спарта Прага убедливо го победи тимот на Јаблонец со резултат 5-1. Чесите се желни за Европа, особено за ЛШ, но Копенхаген не е тим кој може да се потцени. Ние овде типуваме 0-2 гола со квота 1.90 во 22Bet.

Сервет – Ренџерс – ГГ @ 1.65 во Bet365

Вицешампионот на Швајцарија се покажа како доста отпорен и елиминацијата на Генк во минатото коло не беше случајна. Ренџерс стекна предност во првиот натпревар, но само од еден гол. После 15 минути имаа два гола предност, но на крајот резултатот беше 2-1. Сервет во саботата изигра 1:1 со Ст. Гален, но јасно беше дека во мислите им е реванш дуелот против Ренџерс. Овде очекуваме отворен и ефикасен натпревар со најмалку по еден погодок на двете страни. Коефициентот за ГГ во Bet365 изнесува 1.65.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.80

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk