Тикет на денот (вторник, 25.06.2024)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес ќе се случи расплет во две групи на ЕУРО 2024, а ќе играат и некои други послаби лиги ширум светот. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Холандија – Австрија – ГГ3+ @ 2.20 во Mozzart

Двете селекции ја исполнија својата примарна цел, а тоа е пласманот во нокаут фазата од ЕП. Сега останува прашањето на кое место ќе завршат и кој ќе им биде ривал во таа фаза. Холандија може да бидат и први и ако ја победат Австрија со поголема разлика отколку Франција Полска или ако Триколорите воопшто не победат. Меѓутоа Австрија не е наивна репрезентација и тоа го докажаа во првите два натпревари. Изгубија од Франција, но победија против Полска. Овде ние очекуваме ефикасен натпревар и типуваме ГГ3+ со квота 2.20 во Mozzart.

Англија – Словенија – 1&2+ @ 1.70 во 22Bet

Мора да признаеме дека Англичаните разочараа во првите два натпревари. Можеби тоа е некоја тактика на Саутгејт кој исто така најави оставка доколку Гордиот Албион не биде шампион на Европа. За да ја заверат првата позиција мора да ја победат Словенија. Словенците пак беа одлични во првите два натпревари и покрај тоа што запишаа два реми резултати. Со Данска изедначија во финишот на натпреварот, а исто така ги испуштија и трите бода против Србија во судиското продолжение. На овој дуел предност даваме на Англичаните и типуваме 1&2+ со квота 1.70 во 22Bet.

Ал Ахли – Замалек – 1 @ 1.75 во Bet365

Двете најдобри египетски екипи се сретнуваат во рамките на 27-то коло од Премиер лигата на оваа земја. Сепак и едните и другите имаат доста заостанати натпревари поради меѓународните обврски и табелата не ги прикажува работите баш најреално. Ал Ахли е на втората позиција со 20 бода помалку од првопласираниот Пирамидис, но има и седум натпревари помалку што на некој начин им дава и предност. Замалек е тим кој го освои второто по квалитет африканско натпреварување и во финалето беа подобри од Беркане. Замалек се надеваа дека ќе се вклучат во битката за врвот, но изгубија доста бодови. Наш предлог е 1 со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.55

Извор: Тикет на денот од Kladenje.mk