Тоа што го доживеа Дилета на „Енфилд“ ќе го памети засекогаш (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Познатата италијанска новинарка Дилета Леота дебитираше во Лигата на шампиони кога станува збор за преноси на англиски јазик, а на „Енфилд“ ѝ се случи нешто што ќе го памети засекогаш.

Во претходните недели одеше на интензивни курсеви за англиски јазик, а задачата ја одработи на одличен начин за натпреварот меѓу Ливерпул и Наполи.

Кога се појави на стадионот Дилета ја пречека големо изненадување, а сигурно и самата остана воодушевена бидејќи публиката почна да го скандира нејзиното име.

Заводливата Италијанка повторно се појави во кратко фустанче и привлече големо внимание.