Традицијата нема да се прекрши: Реал Мадрид по СП во Катар ќе купи нови фудбалер?


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Реал Мадрид повторно ќе купува фудбалери кои имале добар настап на Мундијалот, па така шпанскиот гигант сега е заинтересиран за неколку ѕвезди кои играат во Катар со своите селекции.

Шпанскиот тим по секој Мундијал купуваше фудбалери, па така во 2002 година го купи бразилскиот Роналдо, а четири години подоцна ги ангажираа Канваро и Емерсон. По што во 2010 година ги купија Озил и Кедира, а во 2014 година се засилија со три имиња, и тоа Хамес, Крос и Навас, додека во 2018 година ги земаа Азар и Куртоа.

Медиумите шпекулираат дека и сега ќе се случи истото по Мундијалот во Катар, а наводно на листата со желби се наоѓаат Џуд Белингам од Англија и Ришарлисон до Бразил, но не се исклучува опција да ангажираат и некој друг фудбалер.