Трагедија: Навивач на Ривер падна од трибина и почина (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Мечот меѓу Ривер плејт и Дефенса беше прекинат по само 25 минути игра, откако главниот судија на средбата доби трагична вест.

Еден навивач на Ривер плата скокнал од највисоките трибини на „Монументал“ и заработил тешки повреди, по што починал.

Натпреварот неколку минути беше во прекин додека се чекаше исходот од драмата, а на крајот дуелот беше прекинат затоа што навивачот почина.