Три одлични напаѓачи на радарот на Реал Мадрид за летниот преоден рок


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Од таборот на Реал Мадрид напорно работат на тоа да обезбедат нов напаѓач за следната сезона.

Откако стана јасно дека Лука Јовиќ не може да го понесе товарот со играње за гигант како „кралскиот клуб“ од Реал Мадрид сега ќе тргнат по ангажман на нов напаѓач.

Прво име по кое ќе тргнат „кралевите“  е Ерлинг Халанд кој блеска во редовите на Борусија Дортмунд оваа полусезона.

Освен Халанд, Реал Мадрид ја разгледува опцијата за ангажман и на Тимо Вернер, додека мала е веројатноста да го донесат Лаутаро Мартинез за кого се интересира и тимот на Барселона.