Ултрасите на Бреша го прекинаа баражот и се тепаа со полицијата (Видео)


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Поранешниот калчолигаш Бреша по 38 години испадна во Серија Ц, а ултрасите на клубот предвреме го прекинаа натпреварот.

Ултрасите со пиротехника и факли во судиското надополнување го прекинаа мечот, по што влетаа на теренот и се тепаа со полицијата.