Усик со ултиматум до Фјури: Доста е со глупости!


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Украинскиот боксер Олександер Усик му даде ултиматум на Тајсон Фјури по неговите последни барања за меч.

Усик е носител на ВБА, ИБФ и ВБО појасите во тешка категорија, а води преговори со Британецот Фјури за нова борба.

Сепак, сè уште не е потпишан договор за борба меѓу двајцата боксери, па Усик се изнервира и му постави ултиматум на Фјури.

„Престани да се жалиш и да бегаш. Потпиши договор или предај го појасот“, кажа Усик.