Вака Хрватите ја прославија победата над селекцијата на Шпанија


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Фудбалерите на Хрватска славеa над селекцијата на Шпанија со резултат 2:1, со головите кои ги постигнаа Калиниќ и Перишиќ.

Вака фудбалерите на Коцкестите ја прославија синоќешната победа: