Вака Хрватите ја прославија победата над селекцијата на Шпанија


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Фудбалерите на Хрватска славеa над селекцијата на Шпанија со резултат 2:1, со головите кои ги постигнаа Калиниќ и Перишиќ.

Вака фудбалерите на Коцкестите ја прославија синоќешната победа: