Вака Конте ја прослави победата на Шпанија!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Антонио Конте вечерва е најголем херој во Италија.

Селекторот на Аѕурите го пренесе својот борбен дух на сите свои избраници во репрезентацијата и на фантастичен начин ги надигра Шпанците.

Победата од 2:0 ја прослави за себе својствен начин, во страствен стил, и желба за на вистински начин да се прости од клупата на националниот тим.