Ван Гал добива нов ангажман во Италија?


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Луј Ван Гал до неодамна беше менаџер на Манчестер Јунајтед, а сега може да ја превземе екипата на Милан.

Тој ако во случај Кинезите го превземат Милан, треба да биде нивен прв пик, и така после многу краток период ќе најде нов ангажман.

Него за таа позиција противкандидати му се Франк Де Бур и Андре Виљаш Боаш, со оглед на биографијата на овој стручнак, најверојатно токму тој ќе ја добие позицијата менаџер на Милан.