Вардар со победа против Жељо го прослави роденденот


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Најтрофејниот македонски клуб Вардар славеше со 2-0 против сараевски Железничар на 75. роденден на тимот и 35. роденден на најверните навивачи „Комити“.

На трибините беа присутни околу 15.000 гледачи, кои му дадоа поддршка на Вардар, а головите за победа ги постигнаа Филип Јаневски и Ерен Парталко.

„Комити“ претходно направија прекрасна атмосфера на Националната арена со пиротехничко шоу.