Вардар утре од 11 часот ќе го дознае противникот на Ф4

Вардар загуби на гостувањето кај Пик Сегед, но благодарение на високиот триумф во „Јане Сандански“ во Скопје, „црвено-црните“ ќе играат на фајнл-форот во Лигата на шампиони.

Вардарци третпат по ред се пласираа на завршниот турнир во елитното натпреварување, а таму ги очекуваат веќе познати противници.

Покрај македонскиот шампион таму се уште и Барселона, Веспрем и Кјелце, а како најголем фаворит за титулата се сметаат Каталонците.

Сепак, Вардар утре ќе го дознае својот прв противник на Ф4-турнирот, па „црвено-црните“ се надеваат на ново изненадување и титула.

Извлекувањето на полуфиналните парови за Ф4 ќе се одржи утре со почеток од 11 часот.