Вестбрук се посрамоти од линијата за слободни фрлања и остана зачуден 🎥

Вашингтон визардс синоќа во едно од дербијата беше подобар од Бостон селтикс со 104-91, а тимот од главниот град на САД до триумф го предводеше Бил со 35 поени.

Скромна партија имаше Расел Вестбрук со 13 поени, кој направи еден неочекуван потег од него. Тој при изведување на слободно фрлање исфрли кратка топка и таа заврши во „бунар“.

Неговата реакција најдобро објаснува што всушност направи искусниот кошаркар.