Во Белград се појави мурал на Марадона 📷

Не е непознато дека легендарниот Диего Армандо Марадона бил омилен и во Србија, па сите тагуваат по него откако почина по срцев удар во средата.

Група непознати момчиња на една улица во Белград направиле мурал на Марадона во сино-бела позадина како аргентинското знаме и покрај него напишале „Ел Гранде Марадона“.