Во последен момент: Влаховиќ побарал трансфер во Реал Мадрид!?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ не е среќен во Јувентус бидејќи екипата се соочува со сериозни проблеми, а беше казнета и со одземање на 15 бодови.

Шпанскиот новинар Томас Гонзалес објави дека Влаховиќ преу својот агент побарал трансфер во Реал Мадрид до крајот на денот.

На потег е претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез кој мора да реагира набрзо затоа што има само неколку часа до крајот на преодниот рок.

Јувентус тешко ќе прифати продажба на Влаховиќ поради повредата на Милик, меѓутоа сигурно не сака незадоволен фудбалер во свои редови во овој тежок период.