Воодушеви на ЕП, сега е мета на Ливерпул!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Јирген Клоп би можел да доведе свој сонародник во Ливерпул оваа сезона.

Еден од фудбалерите кои би можел да биде ѕвезда на преодниот рок е Јулијан Дракслер.

Офанзивниот фудбалер беше на мета на Јувентус минатото лето, сепак Германецот го избра Волфсбург. Оваа година импресионираше на Европското првенство и беше еден од најдобрите во германската репрезентација.

“Јасно е дека Волфсбург не е неговиот сон, како што не беше ниту Шалке”– изјави претседателот на клубот.

“Постојат клубови кои покажаа интерес за него, а тоа се Реал Мадрид, Барселона и еден клуб од Англија”- додаде Клаус Алофс.

Сите се убедени дека тој англиски клуб е Ливерпул, а некои англиски медиуми пренесуваат дека “Црвените” се спремни да понуда 52 милиони евра за неговите услуги.