Вознемирувачки сцени на „Стемфорд Бриџ“: Откритието на Лампард ќе мора на пауза, играчот на Валенсија доби само жолт картон

На денешната средба на „Стемфорд Бриџ“ помеѓу Челси и Валенсија се случи и еден немил настан.

Имено, играчот познат по крвнички стартови, Францис Коклан жестоко стартуваше над Мејсон Маунт и му го свитка зглобот, а за тоа не доби ниту црвен картон и помина само со жолт картон.

Младиот фудбалер поради повреда здобиена од тој дуел мораше да го напушти теренот уште во 9. минута од натпреварот.