Вучиќ збесна по елиминацијата на Србија: Ова е дебакл!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Српскиот претседател Александар Вучиќ не беше среќен по испаѓањето на фудбалската репрезентација од Европското првенство (ЕП) во Германија.

Србија го освои последното место во групата зад Англија, Данска и Словенија, а Вучиќ кажа дека тоа било дебакл.

„Ова е дебакл. Вложивме многу пари во овој спорт. Луѓето во Србија заслужуваат резултати. Не е проблем да се загуби од Англија, Германија, Шпанија, туку проблем е кога ќе загубите од СЛовенија, чија вредност е три пати помала од таа на српската селекција. Фудбалер кој зема 5.000 евра плата ни дава голови“, кажа Вучиќ.