Зидан со младинци и без Бензема ќе ја нападне Аталанта

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан се соочува со големи проблеми пред натпреварот против Аталанта во Лигата на шампиони, кој се игра в среда.

Зидан поради големиот број повредени фудбалери има само 11 првотимци, па мораше да повика и неколку младинци во екипата.

Французинот остана и без услугите на Карим Бензема, кој се повреди по мечот со Валенсија и нема да настапи против Аталанта.