Зидан збесна: Реал во проблеми – нема кој да го замени Рамос!?

Реал Мадрид планира голем ремонт летово, а на тренерот Зинедин Зидан ептен му се брза со засилувањата, иако досега ниту едно големо засилување не беше ангажирано.

Нов проблем за Французинот е тоа што Серхио Рамос „најави“ дека би можел да си замине од Мадрид, односно има понуди од Јувентус, Манчестер јунајтед, Сити и некои кинески клубови.

Реал тешко може да најде негова замена, зашто Кулибали, Де Лихт и Ван Дајк, па поради тоа претседателот Флорентино Перез ќе мора да попушти во врска со Рамос и да го запре од намерата да замине.

Сепак, постои и друга опција, а тоа е враќање на Марио Хермосо за 7,5 милиони евра од Еспањол, но тоа би било огромно разочарување за Зидан, кој сака звучно име во неговите редови.