Ѕвездите на Бразил немаа муниција против Костарика (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Фудбалерите на Бразил одиграа нерешено против Костарика (0-0) на почетокот на Копа Америка која се игра во САД.

Главниот судија им поништи два гола на Бразилците, кои уште еднаш одиграа очајно и не запишаа победа против аутсајдер.

Колумбија во вториот меч синоќа славеше против Парагвај со 2-1.