Италијански репрезентативец ја заврши сезоната!

January 9th, 2017 | by Dare Smilanov
Италијански репрезентативец ја заврши сезоната!
Италија
0

Голманот на Џенова и официјално ја заврши оваа сезона.

Овој одличен голман доживеа повреда на коленото уште на ЕП во Франција па на вчерашниот натпревар против Рома се повреди повторно со цел да го одбрани шутот на Џеко.

Ги повреди лигаментите и ќе отсуствува до крајот на сезоната.

А штотоку се врати на терен, имаше одлични натпревари и излезе интерес од Наполи за можен трансфер.

Comments are closed.