Голеада на Рамон Санчез Пискуан – Севиља остана во борбата за директен пласман во ЛШ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Севиља го победи Депортиво Ла Коруња на Рамон Санчез Пискуан во натпревар од 31-во коло во Ла Лига, 4:2.

Стеван Јоветиќ после една минута игра му донесе водство на Севиља. Три минути подоцна Гаел Какута го израмни резултатот.

Во деветата минута Пабло Сарабија во врати водството на андалузијците. Гаел Какута од слободен удар постигна погодок за израмнување на резултатот.

Pablo Sarabia Goal HD – Sevilla 2-1 Deportivo… by Suzume–

Gaël Kakuta Super Goal HD – Sevilla 2-2… by Renie–

Хоакин Кореа постигна погодок со глава за 3:2. Васкез ја погоди пречката, а Јоветиќ промаши голема шанса за погодок.

3-2 Joaquín Correa Goal Sevilla FC 3-2… by RussellLerman

Ибора и Бен Једер во второто полувреме пропуштија шанси за погодок. Две минути пред крајот на натпреварот резервата Висам Бен Једер ги постави конечните 4:2.

Wissam Ben Yedder GOAL – Sevilla 4-2 Dep… by jaredpeele