Видео: Несторовски и Трајковски расположени на стартот на сезоната

July 16th, 2017 | by Pavel Kotaleski
Видео: Несторовски и Трајковски расположени на стартот на сезоната
Вести
0

Екипата на Палермо забележа убедлива победа од 13:2 во првиот тест натпревар против австрискиот аматерски тим Бад Клајнкирхајм.

Илија Несторовски и Александар Трајковски се најдоа во тимот кој го одигра првото полувреме и беа најрасположните играчи на теренот.

Сицилијанците го добија првиот дел со 8:1, а шест од головите постигнаа токму нашите репрезентативци. Несторовски кој ја носеше капитенската лента на овој натпревар постигна четири погодоци, додека пак Трајковски зад своето име запиша два гола.

Comments are closed.