Нова АТП листа после Вимболдон

0

Енди Мареј остана на првото место  но нема 9,390 поени туку 7,750 заради тоа што не ја одбрани титулата.

Новак остана четврти,Роџер ја освои титулата и пристигна на третото место а Надал е на второто место.

АТП листата изгледа вака :

1) Енди Мареј – 7,750 поена
2) Рафаел Надал – 7,465 поена
3) Роџер Федерер – 6,545 поена
4)Новак Џоковиќ – 6,325 поена
5) Стан Вавринка – 6,140 поена

Share.