Вејд нема одлучено, но јасна е неговата желба!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Искусниот кошаркар Двејн Вејд нема дилема каде сака да ја продолжи кариерата, но јасно е дека изборот не е преголем.

Тој во 2013. година пристигна во Мајами на драфтот како петти пик и наредните 13 години настапуваше за таа екипа.

Во 2016. година се пресели во Чикаго, но по само една сезона реши да му се приклучи на поранешниот соиграч и пријател, Леброн Џејмс во Кливленд.

„Секогаш зборував, кога ќе се вратам во Мајами, тоа е вистинското. Кажав во првото интервју дека не сакам повторно да ги пакувам торбите и да одам некаде. Моето семејство е тука, децата ми растат, па така ако наредната година не го носам дресот на Мајами, ќе го носам под дуксерот или јакната“, кажа Вејд.