Деби за новиот клуб и веднаш погодок – Тоа е Оскар! (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Најскапиот играч на последниот трансфер период, Оскар за 60 милиони фунти премина од Челси во Шангај.

Денеска го имаше своето деби против Шутоаи во плеј – оф квалификации за азиската ЛШ каде што неговиот тим победи со 3:0, а првиот гол го постигна Оскар.

Погодокот погледнете го во продолжение: