„Желба ми е да го облечам дресот на Верона“


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Искусниот напаѓач Антонио Касано има намера да го засили тимот на Верона.

Вереона се врати во Серија А откако минатата сезона испадна во Серија Б и искусниот Касано сака да го засили.

„Луд сум по Верона, клуб кој во Серија Б имаше 25.000 луѓе и заслужува да го почитувате и да бидете поврзани со него. Имам луда желба да се вратам и сакам да биде тоа во клуб како Верона.“

„Се молев Верона да отиде во Серија А и убеден сум дека ќе биде наредната сезона добра за клубот. Би бил среќен да го облечам дресот на Верона. Јас полека се враќам во форма и работам на себе.“