Зидан е во големи проблеми пред натпреварот со Тотенхем!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан има доста проблеми во составањето на тимот за натпреварот со Тотенхем во среда.

На листата на повредени се Кејлор Навас,  Даниел Карвахал, Герет Бејл а сега под знак прашалник за овој дуел се и Иско и Рафаел Варан.

Карвахал се врати на тренинзи но мали се шансите да игра против Тотенхем кој пак најверојатно ќе играат без лидерот во нападот, Хари Кејн кој го пропушти и дербито со Манчестер Јунајтед.

Натпреварот е во среда од 20:45 на Вембли.