Комедија која ја има само во НБА лигата!


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Бруклин славеше над Кливленд со 112:107.

Бруклин после 5 натпревари има три победи што е добар учинок и навистина големо изненадување.

Инаку, најголем забавувач во екипата е Тревор Букер кој доста се забавуваше на натпреварот против Кливленд.

Тој во еден тајм аут побаран од тренерот на Кливленд реши малку да се забавува и отиде стоеше мирно до противничките играчи, а во еден момент и му даде совет на тренерот.