Мајами во одличен натпревар гo „сруши“ Кливленд, победа и за Вашингтон!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Мајами во одличен натпревар го победи Кливленд со 124:121 додека Вашингтон го победи Детроит со 105:101.

Мајами остана во трка за место во плеј-оф откако успеа да го победи Кливленд по продолженија. Најдобар во тимот на Мајами беше Џонсон со 24 постигнати поени додека Вајтсајд постигна 23.

Кај Кливленд најдобар беше Вилијамс кој постигна 35 поени.

Вашингто успеа да победат во натпревар во кој во поголемиот дел беа во предност и стигнаа до победата со 105:101.

Најдобар играч на натпреварот беше Бил со 33 поени. Кај Детроит најдобар беше Харис со 22 постигнати поени.